Červar Porat - prenovljeno stanovanje v 1. nadstropju!
Mesto:Poreč
Širša lokacija:Červar-Porat
Cena/m²:4.143,56 €
Površine:30,65 m²
Sobe:2
Št. kopalnic:1
Št. nadstropij:1/3
Gretje:Klima naprava
Stanje:obnovljeno
Opis
Na prodaj je očarljivo stanovanje, ki se nahaja v prvem nadstropju stanovanjske stavbe v Červar Portu, le nekaj korakov od morja in plaže. Stanovanje se nahaja v prvi vrsti ob morju z razgledom na park, vzhodna orientacija pa nudi obilico jutranje svetlobe in prijetno vzdušje čez dan.
Skupne površine 30,65 m² stanovanje obsega vhodni hodnik, odprt prostor s kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo, kopalnico ter spalnico. Posebna prednost je balkon, zaprt s PVC stavbnim pohištvom, ki je preurejen v funkcionalen jedilni prostor.
Stanovanje se prodaja v celoti opremljeno in opremljeno s klimatsko napravo za ogrevanje in hlajenje, zato je pripravljeno za takojšnjo vselitev. Parkiranje je zagotovljeno znotraj kompleksa, na voljo pa je brezplačno javno parkirno območje.
✅ Oddaljenost od morja: nekaj metrov
✅ Plaža: cca. 150 m
✅ Vse ugodnosti so v hoje oddaljene
Druge informacije
Druge informacije
- Spalnice: 1
- Oddaljenost plaže : 150 m
- Gretje: Klima naprava
Opis nepremičnine
- Bližina centra
- Bližina trgovine
- Bližina plaže
- Javno parkirišče - brezplačno
- Miren predel
- Opremljeno
- Ogled parka
- Open space
Prostori povezane s nepremičnine
- Jedilnica
- Dnevna soba
- Hodnik
- Kuhinja
- Kopalnica
- Parkirišče
- Spalnica
Dovoljenja
- Gradbeno dovoljenje
- Uporabno dovoljenje
- Lastniški list
- Podeljene enote kondominij
ČERVAR PORAT
Znamenitosti pristanišča Cervar so ruševine rimskih zgradb iz 1. stoletja. Ko se sprehodite po obali, lahko obiskovalci opazijo temelje rimskih amfornih peči, dele rimskih zidov vil, pogost pojav pa so tudi koščki terakote (pečene gline), stare 2000 let. Na območju pristanišča Červar na polotoku Larun so bile proizvedene amfore, ki jih najdemo po celotnem nekdanjem rimskem cesarstvu, od Anglije vse do Bližnjega vzhoda.V zalivu Lunga (Marina), ob obali, približno 4 km od središča mesta Poreč se nahaja turistično stanovanjsko naselje pristanišče Červar, v središču mesta se nahaja marina s 450 privezi. Vas je obkrožena z urejenimi nasadi oljk in iglastimi drevesi, vsebuje številne parke, sprehajališča in zelene površine. Posebno pozornost pri načrtovanju so namenili pešcem in njihovo nemoteno premikanje skozi kraj.
Ideja o gradnji prvega turistično-stanovanjskega območja mesta Poreč je prišla iz vodstva turistično-gostinskega podjetja Plava Laguna in Urbanističnega inštituta na Hrvaškem. Njihova ideja je temeljila na izkušnjah skupnih študijskih potovanj po Franciji, zlasti Langue-doc-Roussillon in Azurne obale, ki sta imela tradicijo graditi turistično-stanovanjska naselja s pripadajočimi objekti in marino za redne stranke. Za uresničitev projekta Cervar Porat je bila ustanovljena poslovna skupnost Euroturist, v kateri je Plava Laguna z več vodilnimi podjetji realizirala projekt. Gradnja prvih stanovanj in hiš v naselju se je začela leta 1974, dokončana pa leta 1981. Strukturno dobro zasnovana soseska, ki vključuje večstanovanjske stavbe s stanovanji velikosti 25 m2 - 57 m2, enonadstropna in večnadstropna stanovanja v enem -zgodovinske hiše 46 m2 - 73 m2, vrstna hiša 54 m2 - 90 m2.
Takrat so bili novo zgrajeni apartmaji in hiše v vasi Cervar Porat popolni kraji za poletne počitnice družin z majhnimi otroki. Bila je destinacija mnogih iz nekdanje Jugoslavije, predvsem iz Slovenije, Hrvaške, Srbije in v manjši meri iz drugih bližnjih držav. Ponuja naravno, kamnito in prodnato plažo, dolgo 1,5 km, in kolesarske steze do centra mesta Poreč. Plaža je zaradi neokrnjene narave izbira številnih domačinov za kopanje, sončenje, piknike z družino in prijatelji. Intimna in ne prenatrpana plaža, z obalnim gozdom, kjer lahko
poleti poiščite senco.
Izpostavimo lahko ponudbe Červar Porat vikendom in obiskovalcem ABSOLUTE COMFORT. Vse ponudbe, restavracije, kavarne, supermarketi, trgovine, pekarne, trgovine, pošta, menjalnice, potovalne agencije, frizer so na voljo na lokaciji skozi celo leto.
Št. ogledov: 175